14 Şubat 2011 Pazartesi

Özge konuşuyor


Özge Destan 10 aylıktı ilk kez baba dedi. Sonra meme,mama geldi arkasından. Şimdi 16,5 aylık ve yaptıklarına ve söylediklerine inanamıyorum. Büyüdü kız oldu başıma...
Özge doğduğundan beri onu büyütmek gerçekten çok keyifli oldu, iletişim becerileri yüksek, algıları açık, bedensel gelişimi yaşına uygun bir bebekti.
Şimdi bir şey istediğinde istediği şeyin ilk hecesini söyleyerek ne istediğini çok net bir sekilde anlatıyor. Yemek istediğinde yeee yada mama, dışarı çıkmak istediğinde mo mo (mont), bebek gördüğünde bebii, su istediğinde tırhhhtt diyerek at sesi çıkarıyor. Kendinden çok emin ve ne istediğini iyi biliyor ve bize çok güzel anlatıyor. Müzik duyduğunda pa paa (party) diyerek dans etmeye başlıyor, ellerini çırpıyor. Annemi sabahlari Ebru Salli ile pilates yaparken gormus ve hemen ogrenmis bizim ki Pilates yapıyor.Daha komigi bacagini yukari assagi hareket ettirirken bir yandanda puff puff diyerek nefes veriyor :))
Tek heceli harflerden sonra iki hecelilere gecis yapti veee obur annenin obur kizi ilk bilav dedi. Pilavi bende cok severim ama esas bomba babaannede iken pirinc posetini bulup bilav bilav diyerek bizden pilav istemesi oldu. Yaptik afiyetle yedik :)
En guzelide komutlari anliyor olmasi, getir gotur islerine bile basladik. Eve biri geldiginde ona terlik bile veriyor. Renklerle arasi super, kendi esyalari ile birlikte bizimkileri de taniyor. Akilli kizim benim aferin sana :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder