9 Mayıs 2011 Pazartesi

Oto koltuğuÖzge büyüyüp ana kucagına sığmamaya basladığında bir oto koltuğu almamız gerektiğini fark ettik. Peki bu kadar marka arasından nasıl ve neye göre seçim yapacaktık. Ana kucağı 13 kiloya kadar bebeği koruyabiliyordu ve arabada kullanılabiliyordu. Fakat bizim kız 8 kiloydu ve ben bu kollarla bile ikisini zor taşır oldum. 9-18 kg. arası
1.aşama koltuğa geçmeye karar verdik. Bu noktada Jokerden Zuhal devreye girdi ve bize beğendiğimiz koltukları deneyerek test edebileceğimizi söyledi. Bizde koltukları denedik.
Sonuç olarak Bebe comfortun axis modelini seçtik. Denediğimiz diğer koltuklarla arasındaki en önemli fark bu koltuğun dönmesi idi. Oto koltuğu sizin istediğiniz kapıya doğru dönebiliyor. Fındık su an 13 kiloya yaklaştı. Rahat bir şekilde onu yerine koyabiliyoruz. Hatta kendisi inerken kollarını bana doğru uzatıp yardım ediyor. Ayrıca bebek uyudugunda koltugun üzerindeki bir dugmeye basarak koltugu egimli hale getirebiliyorsunuz. Böylelikle kafası saga sola düsmüyor ve yatış pozisyonu alabiliyor.
13 kilo ağırlığında bir çocuğu belinizi incitmeden, kafasını tavana çarpmadan yerine koyup, o bağırmaya başlamadan kemerini takabilmek gerçekten zor. O yüzden insanın işini kolaylaştıran bu model şiddetle tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder