18 Ocak 2015 Pazar

Bebikonun adı

Zaten kararsız bi insanımdır, ikinciye isim koymak konusunda da cok zorlanıyorum. Bir türlü karar veremedik. En son kucagımıza alınca karar veririz deyip konuyu kapattık simdilik.  İlk kız oldugunu öğrendigimizde Pera ismi cıktı agzımdan fakat üstüne bir sürü baska isim geldi geçti. İçim, Aslı, Defne, Yonca, Sinem, Lina, Ezgi, Sedef... Fakat enteresan bir sekilde Pera ismi pesimi bırakmıyor. Otoparkta yan parktaki arabanin plakasi pra, zekeriyaköyde sunset Pera evleri, ms. Pera aksesuarci... gibi bir sürü yerde karsima cikiyor. En son cumartesi aksami gittigimiz Ali Poyrazoglunun Asi kus oyunundan sonra imzalatmak icin aldigimiz kitapta Brodwayde sergilenen Pera isimli oyunda bastol aldigi yaziyordu. Zaferle birbirimize bakıp bu isim peşimizi bırakmıyor dedik. Hadi hayırlısı...

6 yorum:

 1. Çok kaptırmamak lazım bu işlere kendini ama isim analizi filan yaptın mı ? Hayatı boyunca en çok duyacağı kelime olacak ....Her durumda seçtiğin isimlerin tamamı çok güzel , için rahat olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pera icin analiz yapildi cok yüksek ve pozitif cikti.

   Sil
 2. Pera olacak isallah benim kizimin adida☺ gayet guzel bir secim olmus☺

  YanıtlaSil
 3. Bu arada bende beyoglu asigi biri olarak pera ismini tercih ettim,20 haftalik hamileyim , hayırlı olsun sizin icinde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok güzel bir isim sans getirsin hepimize.

   Sil
 4. Bu arada bende beyoglu asigi biri olarak pera ismini tercih ettim,20 haftalik hamileyim , hayırlı olsun sizin icinde..

  YanıtlaSil